Circulaire ingrediënten verminderen verspilling bij AH

Doel: 50 procent minder voedselverlies in 2030

Albert Heijn heeft in samenwerking met leveranciers inmiddels meer dan 100 producten ontwikkeld waarin reststromen worden verwerkt tot ingrediënten. Het gaat om onder meer eierkoeken van biergraan, bananenkoekjes van geredde bananen en spreads van afgekeurde zoete aardappelen.

Volgens de supermarktketen leidt dit tot een jaarlijkse besparing van 5 miljoen kilogram voedsel in de eigen keten.

De producten zijn voorzien van een herkenbare sticker op de verpakking en maken deel uit van de bredere inzet van Albert Heijn op circulaire voedselproductie.

Reststromen als grondstof voor supermarktproducten

Door nauw samen te werken met telers, producenten en leveranciers zet Albert Heijn voedsel dat anders verloren zou gaan om in grondstoffen voor nieuwe producten. Het assortiment wordt daarbij voortdurend uitgebreid.

Jan Willem Balk, directeur sourcing bij Albert Heijn: “Zoete aardappelspread is ons nieuwste circulaire product. Zoete aardappelen die te groot of te klein zijn om in een verspakket te passen, verwerken we als ingrediënt in een nieuwe zoete aardappelspread. Daarmee redden wij zo’n 50.000 kilogram verse zoete aardappelen. Daarnaast hebben we vegetarische kaasschnitzels van overgebleven stukjes kaas, vezelrijke eierkoeken gemaakt van reststromen graan uit het bierbrouwproces en de AH Bananen cookie gemaakt van geredde bananen. Je ziet het van vleeswaren tot vegan spreads, van bakkerijproducten tot 0.0 bubbels. Deze producten bevatten circulaire ingrediënten en laten hiermee zien hoe innovatie en duurzaamheid hand in hand gaan.”

Doel: halvering voedselverspilling in 2030

Albert Heijn wil in 2030 vijftig procent minder voedsel verspillen in de eigen operatie ten opzichte van 2016. Ook in de groente- en fruitketen streeft de supermarkt naar een halvering van voedselverlies, onder meer tijdens opslag, verwerking en transport. Deze doelstelling maakt deel uit van de samenwerking met het Wereld Natuur Fonds.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Albert Heijn haalt 266.018 euro op voor Voedselbanken

23-01-2026 | 11:03:41
De opbrengst komt voort uit een actie met kersthangers en de mogelijkheid voor klanten om hun statiegeld te doneren.

Unox en Chocomel lanceren juichhandschoenen bij Jumbo

22-01-2026 | 10:56:45
De activatie is bedoeld als concrete vertaling van het partnership met Team Essent naar de winkelvloer.

Floor Hesselmans: Westland Kaas groeit al 90 jaar op smaak

22-01-2026 | 09:42:00
We spreken haar over het negentigjarig bestaan van het bedrijf, de combinatie van marketing en operatie en de manier waarop ze blijft bouwen aan merken

Madelein Hiensch: Eén loket maakt retail media schaalbaar

21-01-2026 | 10:18:00
In Marketing Report op New Business Radio vertelt zij hoe het bedrijf retailers en exploitanten samenbrengt in één salesnetwerk voor retail media.

Joe Public en SIRE maken statement van saamhorigheid

16-01-2026 | 10:24:58
Onder de naam #DASLIEF van de buurt zetten Joe Public en SIRE een negatieve ervaring om in een zichtbaar en positief statement.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Boardtrust kiest voor gelaagde See, Think, Do-aanpak

23-01-2026 | 16:50:00
De campagne is ontwikkeld door Cogonez, verantwoordelijk voor strategie, concept en creatie, in samenwerking met Mbuy, SOB Audio Imaging en Studio Loupe

[The List] Wunder

23-01-2026 | 13:38:12
Wunder is een creatief geleid en strategisch gedreven branding bureau uit Amsterdam.

[Vacatures] Fightclub zoekt een Performance Strategist Breda

23-01-2026 | 13:21:23
Fightclub is per direct op zoek naar Performance Strategist - Breda

WPP centraliseert productie-units in WPP Production

23-01-2026 | 12:01:00
WPP heeft aangekondigd voor zijn creatieve tak de collectieve productie per 23 februari 2026 samen te brengen in WPP Production. Het label Hogarth vervalt daarmee

Maarten Nefkens keert terug bij ACE als Strategy Director

23-01-2026 | 11:52:50
Neeltje Prevo is gestart als Account Director
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.