Chiquita presenteert Pop by Nature-kunstwerk

Chiquita lanceert samen met Jiaqi Wang het tweede kunstwerk binnen de campagne Pop by Nature 2026. In Miss Chiquita in Motion wordt het bekende merkicoon in beweging gebracht. Het werk bouwt voort op de eerdere introductie waarin Miss Chiquita werd neergezet in een tropische setting.

In het nieuwe hoofdstuk verschijnt zij glimlachend, dansend en kokend. Daarmee positioneert Chiquita het personage als herkenbare figuur in het dagelijks leven, waarin de banaan een vaste plek inneemt.

De banaan als cultureel symbool

In het kunstwerk vertaalt Wang alledaagse momenten naar een warm kleurenpalet en levendige scènes. Elke scène verwijst naar waarden als vriendschap, welzijn, duurzame mobiliteit en gezonde voeding. De banaan vormt daarbij het visuele middelpunt.

Met deze samenwerking treedt Wang in de voetsporen van eerdere kunstenaars die met het merk werkten, onder wie Romero Britto en Sebastian Curi. Volgens Chiquita staat de banaan in deze editie symbool voor het creatieve erfgoed van het merk.

Miss Chiquita in een hedendaagse interpretatie

Binnen Pop by Nature wordt Miss Chiquita gepositioneerd als cultureel icoon. In de huidige interpretatie verschuift haar rol van traditionele merkambassadeur naar een eigentijdse figuur die stijl, zelfvertrouwen en individualiteit uitstraalt.

De kenmerkende fruithoed maakt in het kunstwerk plaats voor een foulard. Daarmee verwijst het merk naar zijn historie, terwijl het icoon visueel wordt aangepast aan de huidige tijd.

Activaties in voorjaar en Milan Design Week

Het kunstwerk is wereldwijd uitgerold via digitale en sociale kanalen. In de tweede helft van maart introduceert Chiquita een collectie Instagram-stickers met Miss Chiquita, gebaseerd op animaties uit het werk van Wang.

Daarnaast maakt het zogenoemde Miss Chiquita House zijn debuut tijdens de Milan Design Week in april. Op social media volgen verschillende activaties, waaronder Banana Day, waarbij limited edition-items worden verloot die zijn ontworpen rond het kunstwerk.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Digitale advertenties ontwikkelen zich verder

24-04-2026 | 14:28:11
De markt voor digitale advertenties groeit allang niet meer alleen, hij versnelt zichzelf.

Stokke lanceert campagne met DEPT

24-04-2026 | 12:06:00
Stokke introduceert een internationale campagne rond de YOYO Riviera-collectie, ontwikkeld met DEPT als global lead creative agency.

Wecycle en Somention richten vrijmarkt op recycling

24-04-2026 | 10:27:00
Wecycle en Somention zetten Koningsdag in als moment voor gedragsverandering. In de campagne Gereserveerd voor Wecycle

Proefdiervrij en The Creators Hive lanceren campagne Tijd voor menselijkheid

24-04-2026 | 06:00:00
Creatief bureau The Creators Hive heeft voor Stichting Proefdiervrij een campagne ontwikkeld onder de naam Tijd voor Menselijkheid. De campagne heeft als doel mensen aan het denken te zetten over dierproeven

Onderzoek: Hulp vragen blijft drempel in Brabant

23-04-2026 | 16:15:15
De campagne oogje op mij, oogje op jou van Stichting Nederland Ontzorgt Elkaar richt zich op het vergroten van onderlinge betrokkenheid
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.