België: Groeiende omzet maar dalende winstmarge bureaus in 2022
De Belgische branchevereniging ACC heeft de resultaten van zijn jaarlijkse Profitability Survey gedeeld met de meer dan 100 creatieve bureaus die aan het onderzoek hebben deelgenomen. Belangrijkste conclusie is dat de sector het afgelopen jaar een groei van 15,5 procent bruto marge mocht optekenen.
Daar tegenover staat dat de PBT/Income ratio - dé belangrijkste gezondheids-indicator van de sector - gedaald is tot 10,9 procent versus 13 procent in 2021, terwijl de norm 15 procent bedraagt.
Johan Vandepoel, CEO van de ACC: “Dit is redelijk alarmerend, gezien de uitzonderlijk hoge indexactie begin dit jaar, die de marge in 2023 nog verder dreigt aan te tasten."
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Anheuser-Busch InBev wint Grand Prix bij de Cannes Lions
Anheuser-Busch InBev uit Leuven heeft bij de Cannes Lions een Grand Prix gewonnen met de campagne ABInBev: Creativity at Scale in de categorie Creative Brand, subcategorie Talent & Workplace Culture
Fitzroy ontwikkelt merkpositionering en campagne voor Lucardi
Fitzroy heeft samen met Lucardi gewerkt aan een aangescherpte merkpositionering, een visuele identiteit en een campagne voor de juweliersketen.
Ingmar Larsen: Door AI heb je helemaal geen grote agency nodig
Ingmar Larsen is Creative Director en co-founder van This Agency. In een interview blikt hij terug, kijkt hij vooruit en geeft hij zijn uitgesproken mening over AI, angsthazen in merkenland en de eeuwige discussie rondom pitche
Linkbuilding blijft relevant voor SEO in 2026
Linkbuilding is volgens sommigen achterhaald, maar die conclusie gaat voorbij aan de rol die links nog altijd spelen in zoekmachines.
Amstel, Ogilvy en INGO winnen drie Zilveren Lions
Amstel heeft met de campagnes Los Campeones Restaurant, Lo de Facu Pub en La Guitarrita Bar drie Zilveren Lions binnengehaald in de categorie Print & Publishing
Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong