AI van vandaag is de slechtste van je leven

Bart Meerdink van Beeckestijn spreekt op Dutch PR Awards 2025

Tijdens de Dutch PR Awards 2025 in de stadsschouwburg van Haarlem houdt Bart Meerdink, directeur bij Beeckestijn Business School, een opvallende voordracht over de razendsnelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Volgens hem bevinden we ons in een tijdperk dat even baanbrekend is als de uitvinding van de stoommachine of de komst van elektriciteit.

Meerdink begint zijn verhaal met een prikkelende uitspraak: “Onthoud dat de AI die jij vandaag gebruikt, zeer waarschijnlijk de slechtste AI uit je leven is.”

Hij doelt hij op de enorme snelheid waarmee AI goedkoper en beter wordt. “De prijs per miljoen tokens - de rekeneenheden achter taalmodellen zoals GPT - is in een paar jaar gedaald van 50 dollar naar slechts enkele centen."

Van handige stagiair naar PhD-niveau

Volgens Meerdink zijn moderne taalmodellen inmiddels ver voorbij het niveau van een handige stagiair. “De meeste systemen opereren inmiddels op PhD-niveau. We zien een ontwikkeling van GPT-4 naar GPT-5, maar ook alternatieven als Claude en Perplexity bereiken indrukwekkende resultaten.”

Hij illustreert de maatschappelijke impact van AI met een opmerkelijk voorbeeld uit Albanië, waar een AI-gegenereerde minister van aanbestedingen is geïntroduceerd. “Het idee is dat zo’n digitale functionaris objectieve beslissingen kan nemen zonder beïnvloed te worden door steekpenningen of persoonlijke belangen. Misschien iets waar ook andere regeringen van kunnen leren."

AI als revolutie, niet als evolutie

Meerdink benadrukt dat AI geen geleidelijke ontwikkeling is,maar een revolutionaire kracht. “AI hoort in het rijtje van de grote technologische doorbraken: de stoommachine, elektriciteit, internet, en nu AI. Het verandert mens en maatschappij fundamenteel.”

Volgens hem zijn de keuzes die nu gemaakt worden over hoe AI wordt getraind en toegepast van groot belang. “De breedte van treinsporen die ooit werd gekozen, bepaalt nog steeds het spoornetwerk van vandaag. Zo zullen ook de keuzes die wij nu maken over AI nog decennialang - misschien wel eeuwen - doorwerken.”

Bedrijven bouwen zich opnieuw op

In zijn lezing verwijst Meerdink naar bedrijven die zichzelf volledig heruitvinden dankzij AI, zoals Duolingo. “Zij hebben besloten hun organisatie van de grond af opnieuw op te bouwen. Niet wachten tot de technologie perfect is, maar nu handelen. Beter kleine fouten maken dan momentum verliezen.”

Tegelijkertijd benoemt hij de valkuilen van te snelle implementatie. Zo noemt hij het voorbeeld van Klarna, dat te ver ging in het automatiseren van klantcontact. “Toen klanten met financiële problemen alleen nog een bot aan de lijn kregen, leidde dat tot terechte kritiek. Inmiddels heeft het bedrijf weer echte mensen op cruciale posities gezet.”

Een tijdperk van keuzes

Tot besluit noemt Meerdink de verantwoordelijkheid van organisaties, communicatieprofessionals en marketeers. “De wereld van morgen wordt nu gebouwd. De manier waarop wij AI inzetten, bepaalt hoe rechtvaardig, empathisch en menselijk onze toekomst zal zijn.”

Beeckestijn Business School is kennispartner van de Dutch PR Awards

Je werk verandert. Jij verandert. Dat vraagt continu om nieuwe kennis & skills. Beeckestijn Business School helpt je hierbij. Wat wil jij leren?

www.beeckestijn.org


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Wie volgt Vera Kops op en wordt PR Persoon van het Jaar 2026?

23-04-2026 | 21:28:00
Vera Kops, Vice President van TEAM LEWIS, is tijdens de Dutch PR Awards 2025 in de Stadsschouwburg van Haarlem uitgeroepen tot PR Persoon van het Jaar 2025

Wie volgt Maarten Molenbeek op en wordt Woordvoerder van het Jaar 2026?

23-04-2026 | 07:29:00
Afgelopen jaar werd Maarten Molenbeek, teamleider bij Douane Nederland, tijdens de Dutch PR Awards 2025 uitgeroepen tot Woordvoerder van het Jaar

Wie volgt Niki Wijnen op en wordt PR Talent van het Jaar 2026?

22-04-2026 | 07:30:00
Afgelopen jaar werd Niki Wijnen, campagnemarketeer bij de Koninklijke Nederlandse Golf Federatie, tijdens de Dutch PR Awards 2025 in de Stadsschouwburg van Haarlem uitgeroepen tot PR Talent van het Jaar

Marketing Report opent inzenden en voordragen Dutch PR Awards 2026

19-04-2026 | 23:18:00
Met veel plezier opent Marketing Report samen met founding partners Media Info Groep en PR Dashboard inzenden en voordragen Dutch PR Awards 2026

Dutch PR Awards Jury 2026: Yolanda van Die voorzitter

26-02-2026 | 13:54:00
Marketing Report maakt de jury van de Dutch PR Awards bekend. Juryoorzitter is Yolanda van Die, CMO a.i. bij Centraal Beheer.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.