Alfred lanceert vervolgcampagne voor Allianz Direct

Afgelopen oktober introduceerde Allianz Direct een Europese merkcampagne, met lachende meeuwen in de hoofdrol. De campagne werd de afgelopen maanden uitgerold in Nederland, Duitsland en Italië. Hier in Nederland werd hij genomineerd voor de Gouden Loekie. Nu krijgt de campagne een vervolg, wederom met een dier in de hoofdrol, dat weer in dezelfde Europese landen zal worden ingezet.

Ron Adams, Head of Marketing & Sales bij Allianz Direct: ”Allianz Direct wil uitgroeien tot de No.1 European Online Insurer en the smart choice in online verzekeren waarin snel en makkelijk onze drijfveren zijn. We zien duidelijke effecten van de nieuwe campagne op ons merk, zowel qua bekendheid als qua merkassociaties. Met name op slim, de belangrijkste associatie, groeien we hard. Daarom besloten we door te pakken en meteen de volgende campagne in de reeks te ontwikkelen."

Spanningsveld tussen mensen en dieren

Waarom is er eigenlijk gekozen voor dieren?

Edward van de Ridder, Head of Strategy bij Alfred, vult aan: "Dieren zijn onvoorspelbaar, net als het leven. Ze lachen ons mensen een beetje uit, omdat wij denken altijd alles onder controle te hebben. Maar gelukkig lacht de Allianz Direct-klant het laatst, want die blijkt de slimste."

Met dat campagneconstruct wordt de merkboodschap "It's not hard to be smart" opnieuw geladen. De campagne zal net als de vorige verschijnen op o.a. TV, online video, display, outdoor, radio en social media.

Edward van de Ridder: "Na het succes van de eerste campagne zijn we daarbij nog meer op zoek naar kansen om met de dieren het merkgevoel te leveragen naar andere media. Juist daar waar de aandachtsspanne korter is dan op tv, hebben de dieren een enorme stopping power."

www.alfred.nl

www.allianzdirect.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Alfred ontwikkelt merkcampagne Simpel met fictief hoofdkantoor

01-07-2026 | 00:20:00
Simpel heeft een door Alfred ontwikkelde merkcampagne gelanceerd waarin merkontwikkeling en AI-gedreven contentproductie samenkomen

Eddy Salfischberger en Yvette Belt: Fullservice bestaat niet meer

25-06-2026 | 14:17:00
Het gesprek draait om de veranderende rol van bureaus, de lessen van Cannes en de vraag hoe bureaus relevant blijven voor de CMO van morgen.

[Vacatures] Alfred zoekt een Social Media Manager / Social Project Manager

01-06-2026 | 10:33:00
Alfred is per direct op zoek naar een Social Media Manager / Social Project Manager - Full-time · Amsterdam

[Vacatures] Alfred zoekt een Social Media Manager Benelux (Unilever)

18-05-2026 | 11:14:00
Alfred  is per direct op zoek naar een Social Media Manager Benelux (Unilever) - Full-time · Rotterdam. Wekelijkse dag in Amsterdam

TBWA en DEPT bij kwartaalwinnaars Gouden Loeki

04-05-2026 | 10:13:00
Hun campagnes voor respectievelijk Staatsloterij en Praxis maken deel uit van de selectie.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

INretail-campagne wil laten zien hoe retail in het leven kan passen

03-07-2026 | 18:10:18
Brancheorganisatie INretail heeft een door Vertigo6 ontwikkelde campagne gelanceerd voor werken in de retail
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.