Adjiedj Bakas over de wereldwijde trends in 2025

[Marketing Report Radio] De ontkroesing van reclame, disneyworld Europa en wokisme

Adjiedj Bakas is de Trendwatcher des Vaderland. Te gast bij Marketing Report Radio op New Business Radio spreken we hem over de ontkroesing van reclame, disneyworld Europa en wokisme.

Adjiedj Bakas: "Trump heeft in een speech duidelijk gemaakt dat hij het wokisme volledig wil uitroeien. Het wokisme, dat vanuit Amerika naar Nederland is overgewaaid, heeft de marketingbranche aanzienlijk beïnvloed. Toen de Black Lives Matter-beweging in Amerika begon, werd ik door verschillende reclamebureaus benaderd met het verzoek om in diverse reclamespotjes op te treden. Sindsdien zien we in vrijwel alle reclames mensen met een donkere huidskleur, alsof heel Nederland bestaat uit gemengde huwelijken. Hiermee hebben we de verkroezing van reclame gezien. Ik denk dat, nu Trump een einde wil maken aan woke, we mogelijk een ontkroezing van reclame zullen meemaken."

Luister het interview hier:

Luister hier de volledige radio-uitzending van 21 januari 2024 terug:

Meer podcasts over marketing vind je hier: marketingreport.nl/podcast. Marketing Report is iedere derde dinsdag van de maand te horen op New Business Radio van 18:30 tot 20:00 uur.

Marketing Report Radio is een initiatief van Media Meetings & Magazines en Mediabureau ZIGT en wordt mede mogelijk gemaakt door De Combinatie van Factoren.

Gedrag beïnvloeden met creativiteit. Niet op gevoel, maar op basis van gedragspsychologie en ervaring met grote merken. Dat is wat wij doen. Digital, social, winkelvloer of massamediaal. Zodat jouw doelgroep in beweging komt. Niet voor niets zit ACT in onze naam en in ons DNA.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Michiel Verstraten: YouLynq.me bouwt thought leaders

19-02-2026 | 10:17:00
In gesprek met Bas Vlugt en David de Jong legt hij uit waarom LinkedIn volgens hem geen verkoopkanaal is, maar een relatieplatform

Liselotte Vink: The Family bouwt op gedragsinzichten

19-02-2026 | 10:07:00
In gesprek met Bas Vlugt en David de Jong vertelt zij hoe haar bureau gedragswetenschap en creativiteit samenbrengt in campagnes

Tom Janssen: KPMG kiest voor emotie in consultancy

19-02-2026 | 09:54:00
In gesprek met Bas Vlugt en David de Jong vertelt hij hoe hij binnen KPMG bouwt aan een merkverhaal

Michael Versélewel de Witt Hamer: REVITALIZE begint bij strategie

19-02-2026 | 09:43:00
In gesprek met Bas Vlugt en sidekick David de Jong vertelt hij hoe zijn bureau organisaties begeleidt bij rebrandingtrajecten

Ruben Beijer: Met NEEW bouwen we bewijs voor merken

19-02-2026 | 09:02:00
In gesprek met presentator Bas Vlugt en sidekick David de Jong vertelt hij hoe zijn bureau creativiteit inzet als motor voor businessgroei.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

TD werkt met Stiho aan positionering rond 100-jarig jubileum

09-03-2026 | 16:25:35
In aanloop naar het jubileum werkte Stiho samen met ontwerpbureau TD (Total Design) aan een herijking van de positionering, identiteit en klantervaring.

Ete Davies Global COO LePub

09-03-2026 | 15:05:00
Met deze stap breidt het bureau zijn internationale leiding verder uit. De benoeming past binnen de strategie om het dienstenaanbod, het operationele model en het internationale netwerk verder te ontwikkelen.

Allianz Direct zet influencerstunt in bij awardshow

09-03-2026 | 11:02:25
Binnen enkele minuten verschenen video’s en foto’s online, waarna het incident ook werd gedeeld via grotere kanalen zoals Dumpert.

Andy Mosmans: Sterke merken belanden niet in een race to the bottom

09-03-2026 | 10:29:00
Marketing Report publiceert een lang gesprek tussen Andy Mosmans van VENGEAN en Bas Vlugt van Marketing Report Nederland & België in verschillende delen

Ubbo Maagdenberg: Wij bouwen het platform van de toekomst

09-03-2026 | 10:18:00
In dit exclusieve interview met Marketing Report schetst de kersverse CEO waar het volgens hem schuurt in de bureauwereld.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.