AD en DPG Media verhuizen naar de Coolsingel

De centrale redactie van het AD verhuist begin 2027 naar de Coolsingel in Rotterdam. Ook de redacties van AD Rotterdams Dagblad en indebuurt, evenals de ICT-, sales-, marketing- en finance-afdelingen van DPG Media, krijgen daar hun werkplek.

Het pand is in aanbouw tegenover het stadhuis en het voormalige postkantoor. De betrokken afdelingen worden gevestigd op de zevende en achtste verdieping en krijgen de beschikking over een dakterras. De oplevering is gepland voor 2026. Het huurcontract is deze week ondertekend. Het gebouw is ontwikkeld door Edge.

Redactie blijft in het centrum van Rotterdam

Rennie Rijpma, hoofdredacteur AD: "Heel Nederland kent de Coolsingel. Als finishplaats van de marathon van Rotterdam, als huldigingsplek van Feyenoord, als die dure Monopolystraat. En straks van het AD. We willen altijd dicht bij ons publiek staan en kijken er enorm naar uit dat vanuit hartje Rotterdam te gaan doen."

Paul van den Bosch, hoofdredacteur AD Regio: "Wij zijn ontzettend blij dat ook onze regionale en lokale redacties midden in Rotterdam blijven. De Coolsingel is een bijna heilige plek, ook voor de journalistiek. Zo waren de redactie en drukkerij van het voormalige Rotterdamsch Nieuwsblad, één van de voorlopers van het Rotterdams Dagblad, ooit op de Coolsingel gevestigd."

Duurzaamheid speelt belangrijke rol

De huidige locatie van het AD in het voormalige postsorteercentrum naast Rotterdam Centraal wordt eind 2026 verlaten. Bereikbaarheid, werkplezier en duurzaamheid waren leidende factoren bij het kiezen van de nieuwe locatie.

DPG Media wil dat al haar kantoren binnen vijf jaar energiezuinig zijn. De organisatie stelt strengere eisen aan haar vastgoed dan voorheen. Gebouwen moeten onder andere goed bereikbaar zijn met het openbaar vervoer, beschikken over energielabel A+ en gebruikmaken van lokale groene stroom.

Vastgoedbeleid sluit aan bij nieuwe eisen

Stijn Van den Acker, bij DPG Media verantwoordelijk voor de vergroening van het vastgoed: "Kantoren moeten goed zijn voor mens en planeet. Zo moeten ze dicht bij openbaar vervoer liggen, een minimaal energielabel A+ hebben, lokale groene stroom gebruiken en nog een tal van andere eisen. Zonder deze eigenschappen komen locaties niet in aanmerking. Dit pand op de Coolsingel past helemaal in deze visie."

De overige regionale redacties van het AD blijven gevestigd in Den Haag, Utrecht, Dordrecht en Alphen aan den Rijn.

 

www.dpgmedia.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

[Vacatures] NRC zoekt een Freelance Beeldredacteur Gezocht

27-04-2026 | 10:53:00
NRC is per direct op zoek naar een Freelance Beeldredacteur Gezocht

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Verslaggever Redactie Groningen

27-04-2026 | 10:20:36
Mediahuis is per direct op zoek naar Verslaggever Redactie Groningen

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Freelance SEO Journalist bij De Telegraaf

27-04-2026 | 09:50:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Freelance SEO Journalist bij De Telegraaf - Amsterdam

Mediahuis NL & DPG Media stoppen bezorging Vlieland en Schiermonnikoog

21-04-2026 | 23:00:00
Mediahuis Nederland stopt per 1 juli 2026 de bezorging van zowel de kranten van Mediahuis Nederland, Mediahuis NRC en DPG Media op de eilanden Vlieland en Schiermonnikoog

NRC biedt abonnees selectie van artikelen uit The Economist

20-04-2026 | 13:27:00
NRC is gestart met het aanbieden van een selectie van artikelen uit het Britse weekblad The Economist voor abonnees te lezen bij NRC. Sinds maart 2025 hebben NRC-abonnees die zich registreren ook (onbeperkt) kosteloos tot The New York Times
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Ablestar ontwikkelt strategie voor Doubledeck

30-04-2026 | 11:59:18
De samenwerking richt zich op het aanscherpen van het internationale merkverhaal en het ondersteunen van verdere groei in Europa, Noord-Amerika en Azië.

[Vacatures] Springbok zoekt een Projectmanager Marketing Automation

30-04-2026 | 10:21:00
Springbok is per direct op zoek naar Projectmanager Marketing Automation - Den Bosch

Bart van Wageningen: Campagne kiest voor menselijkheid

30-04-2026 | 09:38:00
In gesprek met Bas Vlugt gaat het over de ontwikkeling van het bureau, de impact van AI op het vak en waarom menselijke communicatie aan belang wint.

[Vacatures] Somention zoekt een (Medior) Producer

30-04-2026 | 09:05:00
Somention is per direct op zoek naar(Medior) Producer - Full-time / Part-time · Rotterdam

NOISE zet Recycle Café in tijdens Koningsdag

30-04-2026 | 09:00:00
De aanpak was erop gericht om bezoekers direct te betrekken en hen te stimuleren statiegeldverpakkingen in te leveren
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.