Ad Alliance (RTL Nederland) gaat samenwerking aan met Rakuten TV

Ad Alliance (het reclameverkoopbedrijf van RTL Nederland) is een samenwerking met Rakuten TV aangegaan. Ad Alliance verkoopt daarbij voortaan de reclame voor Rakuten TV in Nederland. Esther van Luijk, Strategic Partnership & Innovation Manager bij Ad Alliance kondigde dit aan tijdens een webinar van brancheorganisatie Screenforce.

Rakuten is een groot Japans tech-bedrijf dat via Rakuten TV wereldwijd FAST (Free Ad-Supported Television) en VOD-diensten levert. In Nederland is er zowel een kosteloze versie als een betaalde versie. Rakuten TV telde eind maart 2023 in totaal 76,1 miljoen geregistreerde gebruikers wereldwijd.

In zekere zin is Rakuten TV een concurrent van Videoland, de eigen streamingdienst van RTL Nederland waar Ad Alliance voor de reclameversie, de reclame verkoopt. De volgens eigen zeggen grootste wereldwijde FAST-dienst met 80 mijoen gebruikers wereldwijd, is Pluto TV van Paramount, maar deze is in Nederland niet gelanceerd. Ad Alliance verkoopt wel de reclame voor Paramount in Nederland.

Rakuten TV is sinds maart 2019 actief in Nederland en beschikbaar via een website, smarpthones, tablets en smart-tv's.

www.rakuten.tv

www.adalliance.nl

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bart Koomen en Caroline Gersdorf lanceren Twelve

16-06-2026 | 13:46:00
Twelve is gestart als micro agency voor bedrijven die gericht willen groeien.

Mediahuis Nederland en dentsu zetten agentic buying in

16-06-2026 | 12:27:00
Volgens de betrokken partijen laat de campagne zien hoe AI-agents kunnen worden ingezet binnen bestaande mediaprocessen

NOSUCH neemt Goddard Agency over

16-06-2026 | 11:43:51
Naast een basis in sectoren als energie, ICT en financiële dienstverlening, breidde NOSUCH zich eerder al uit met XYZ Creative Agency.

Havas Lemz ontwikkelt merkcampagne voor GrandOptical

16-06-2026 | 00:29:00
GrandOptical heeft een door Havas Lemz ontwikkelde campagne gelanceerd onder de noemer Zie het Verschil

Lisa Vande Weghe (Springbok Agency): TikTok Shop in België

15-06-2026 | 19:34:00
België is altijd een trage volger geweest op het gebied van social commerce, maar dat maakt dit moment juist zo uniek
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.